Топ-5 корисних та цікавих книг для цивільних українців у воєнний час
Війна є викликом для всього народу країни та кожного громадянина. Це не лише суто збройний конфлікт, бо боротьба відбувається не лише на полі бою. Деструктивні зміни відбуваються у всіх сферах життя. Саме тому під час воєнного стану так важко адаптуватись до нових обставин. Це достатньо складний процес. Військова література допоможе цивільним українцям більше дізнатись про особливості психології, тактики ведення бою, надання медичної допомоги. У цій підбірці зібрані топ-5 корисних та цікавих книг, які допоможуть мирним громадянам отримати актуальні знання у воєнний час.
«Військові медики на полі бою» Джон Квінн
Медики ― це янголи-охоронці для військових. Від їхніх своєчасних та професійних дій залежить життя та здоров’я поранених бійців.
Посібник розповідає про особливості надання догоспітальної допомоги. Саме перші хвилини та години після поранення найважливіші. Тим часом в Україні досі користуються основами радянської тактичної медицини. Їхня актуальність та доречність викликає сумніви.
На щастя, ми спостерігаємо перехід на стандарти НАТО. У цій книзі достатньо доступно описано, які функції виконують військові медики та що входить у їхні компетенції. Це не вузькоспеціалізована література, тому вона написана зрозумілою мовою. Книга буде корисною цивільним українцям, військовозобов’язаним, співробітникам силових структур.
«Техніка бою. Основи» Ганс фон Дах
Фундаментальний військовий підручник у двох томах, що знайомить читача з багатогранністю підготовки до бою та безпосередньо участі у збройному конфлікті. Автор, відомий у всьому світі військовий практик, детально описав усі моменти, включаючи вимоги до вишколу, проведення розвідувальної та контрдиверсійної роботи.
У першому томі майор Ганс фон Дах зосереджується на питаннях:
[tie_list type=»checklist»]
- військової дисципліни;
- організації та стандартів вишколу;
- техніці віддавання наказів;
- правил розквартирування;
- особливостей вартової служби;
- вимог до транспортування, укріплення територій;
- стандартів командування;
- розвідки боєм чи без бою.
[/tie_list]
Другий том також складається з двох частин. У першій військовий практик зосереджується на описі особливостей бою у лісі та населених пунктах, а також розповідає про боротьбу з ворогом за фортифікаційні споруди. Друга частина присвячена питанням контррозвідки та бою у гірській місцевості.
«Досконалий снайпер» Джон Пластер
Друге оновлене та розширене видання дозволяє широкому загалу ознайомитись з основами снайпінгу та порадами, які допоможуть швидше стати досконалим стрільцем. Майор у відставці у цій книзі описав свій досвід, оділився своїми спостереженнями та унікальними порадами.
Обидва видання стали революційними. Недаремно посібник став настільною книгою для армійських та поліцейських снайперів. Книга буде корисною тим, хто цікавиться військовою літературою, цікавиться снайпінгом чи обирає свою військову спеціалізацію.
«Військова розвідка» Д.В. Зайцев
Навчальний посібник призначений для опрацювання курсантами та студентами, що навчаються за програмами для офіцерів запасу, але буде корисним і цивільним громадянам.
У книзі викладено основи підготовки розвідувальної роботи, способи збору необхідної інформації та особливості обробки даних. Автор детально описав, які технічні засоби використовуються для розвідки:
[tie_list type=»checklist»]
- оптичні прилади;
- оптико-електронні пристрої;
- радіолокаційні засоби.
[/tie_list]
У підручнику також детально описується особливості використання командирської бойової розвідувальної машини БРМ-1к та її відмінності від БМП-1, на базі якої вона і була створена.
«Війна танків. Україна, лютий-серпень 2022» Михайло Жирохов
Книга дозволить цивільним громадянам більше дізнатись про вклад танкістів у оборону України на початку повномасштабного вторгнення РФ. Автор відкриває завісу того, що відбувається на полі бою. Розповідає він і про біографії танкістів, що отримали горде звання «Герой України».
Зазначимо, що Михайло Жирохов є одним з популярних вітчизняних військових авторів. Найбільш затребуваними є книги з серій «Поле бою» та «Зброя війни».